SKUPINOVÁ CVIČENÍ

H.E.A.T. PROGRAM®

H.E.A.T. PROGRAM® je vyvinutý tak, aby odpovídal individuálním požadavkům každého jedince a maximalizoval efektivitu jeho cvičení. Cvičení probíhá za doprovodu motivující hudby, používají se různé techniky chůze. Vzhledem k tomu, že se do pohybu zapojují i paže, jde o komplexní cvičení celého těla. V průběhu jedné lekce (45 minut+ strečink).

 

H.E.A.T. EASY – nižší intenzita, tepová frekvence se pohybuje v nižší části aerobní zóny (65% – 75% maximální TF), dochází k efektivnímu spalování tuků. Používají se základní techniky. Lekce je velmi vhodná i pro začátečníky!

Techniky: SW, W, STK, TK, SCB. Maximální tempo do 122 bpm.

 

H.E.A.T.MEDIUM – tepová frekvence se pohybuje v aerobní zóně (65% – 85% maximální TF), používají se téměř všechny techniky, ale některé v omezené míře. Lekce je vhodná zejména ke zvýšení fyzické kondice.

Techniky: EASY + S.PW, PW, FW, omezeně-CBW, P.CB

 

H.E.A.T. HARD– lekce vyšší intenzity, tepová frekvence se může krátce pohybovat i nad aerobní zónou, používají se všechny techniky. Lekce vedou pouze instruktoři se vzděláním Level II a vyšším.

Techniky: EASY + MEDIUM +CBW, P.CB, SOFT JOGGING, JOGGING

 

H.E.A.T. + BDF ( BŘICHO,TRX…)– lekce nižší až střední intenzity, chůze na pásu 30 minut , posilování dle typu hodiny 20 minut a 5 minut strečink.

 

TECHNIKY H.E.A.T. PROGRAMU

Techniky BASIC - LEVEL I. * SW - SOFT WALKING - 96 - 114 BPM * W - WALKING - 96 - 114 BPM

* STK - SOFT TREKKING - 116 - 122 BPM

* TK - TREKKING - 116 - 122 BPM

* SCB - SOFT CLIMBING - 95 - 110 BPM

   Techniky LEVEL II.

* S.PW - SOFT POWER WALKING - 124 - 128 BPM

* PW - POWER WALKING - 124 - 128 BPM

* FW - FLAT WALKING - 120 - 128 BPM

* CBW - CLIMBING WALKING - 95 - 110 BPM

* P.CB - POWER CLIMBING - 95 - 110 BPM

BPM = počet úderů za minutu, v našem případě počet kroků za jednu minutu

TRENÉŘI:
Bc. PETRA KUCHYNKOVÁ, Mgr. JIŘÍ ŽILÁK, IVA CHODOROVÁ, PETRA HROBSKÁ, Bc. TEREZA ŠPULÁKOVÁ, Mgr. ŠÁRKA MIKULÁŠOVÁ, Bc. ANETA CHODOROVÁ, IVA HINTERHOLZINGEROVÁ, IVETA NEJDL, Bc. MARTINA PECHÁČKOVÁ, DENISA URBANOVÁ, Bc. MARCELA SKOPALOVÁ, Mgr. NIKOL VALEŠOVÁ

POWER PLATE

POWER PLATE® je cvičící stroj, který využívá zdokonalenou formu vibrací. Trojrozměrná vibrační technologie, na níž je založená funkce Power Plate, je v současnosti nejnovější užívanou cvičební technikou.  Akcelerační trénink představuje unikátní paradigma a změnu přístupu k posilování, neboť dovoluje tělu posilovat s menším důrazem na hmotu, vysokou zátěžovost a přílišnou rychlost tréninku. Power Plate umožňuje posilování s nízkým rizikem zranění úponů a zároveň menším rizikem svalových zranění, přičemž v mnoha případech navíc velmi snižuje čas potřebný k dosažení vytyčených cílů. 

Benefity cvičení:

 • Zkrácená doba tréninku se stejnými výsledky
 • Zvýšení svalové síly, výbušnosti a odrazových schopností
 • Pomoc při redukci celulitidy
 • Zlepšení flexibility a rozsahu pohyblivosti
 • Zlepšení rovnováhy a koordinace
 • Zvýšení hustoty kostní tkáně
 • Zvýšení hladiny hormonů, zejména testosteronu, růstového hormonu a serotoninu
 • Zotavení a regenerace
 • Zvýšení cirkulace krve
 • Zlepšení nervosvalových funkcí
- chcete změnu?
 -nebaví Vás klasické posilování?,
 -necítíte změnu ve fyzické kondici?
- trpíte bolestí páteře a hlavy?
 
Pak Vám nabízím  CORE TRÉNINK, který je zaměřený na posílení středu těla a celkový svalový rozvoj  s důrazem na správné fungování pohybového aparátu. posílíte vnitřní svaly břišní, hluboké stabilizační svaly páteře a pánevního dna.
 
Dále Vám nabízím cvičení na posilovacích strojích  a TRX se zaměřením na správnou techniku a co nejefektivnějšího zapojení svalové skupiny. Na závěr každého cvičení STREČINK, který je důležitý pro eliminaci svalové disbalance, následnou regeneraci svalů a odstranění již vzniklých disbalancí následkem špatného posilování.

 

ČTĚTE VÍCE

TRENÉŘI:
Bc. PETRA KUCHYNKOVÁ, Bc. ANETA CHODOROVÁ, LADA VALENTOVÁ, PAVLA JANOUŠKOVCOVÁ, MARKÉTA BREJCHOVÁ

BOSU

Jde o velmi účinné aerobní cvičení k posílení stabilizačního svalového systému celého těla, kdy základem je použití balanční pomůcky BOSU. Jedná se o speciálně vyvinutou nafukovací kopuli BOSU Balance Trainer, kterou při cvičení používáme jak stranou rovnou, tak vypouklou. Pravidelným cvičením na BOSU rychle dosáhnete správného držení těla, zlepšení stability a koordinaci pohybů a v neposlední řadě redukci hmotnosti.

Správným prováděním cvičení můžete odbourat bolesti hlavy a šíjových svalů.

TRENÉŘI:
ANNA BABOROVÁ, LADA VALENTOVÁ

JÓGA

Základní myšlenkou jógy je žít šťastně. Štěstí je přirozenou součástí života každého. Cílem jógy je objevit vnitřní mír a harmonii.

Jóga zahrnuje celou řadu technik, které napomáhají udržovat tělo pružné a zdravé. Některé jsou zaměřené více na tělo fyzické, jiné na tělo pránické nebo mysl. Všechny ale pracují s tělem jako celkem. Jóga pomáhá ke zlepšení koordinace pohybů a ke zpevnění důležitého svalstva.

Slovo jóga znamená spojení, sjednocení, rovnováhu a vyváženost.

TRENÉŘI:
ŠÁRKA MORÁVKOVÁ

PILATES

Cvičení PILATES je vhodné a účinné pro udržení tělesné kondice v jakémkoliv věku, je určen pro začátečníky i pokročilé, mohou jej cvičit muži i ženy.Pilates je pomalejší cvičení, které zapojuje a posiluje centrum těla, zlepšuje flexibilitu a dokonale posiluje celé tělo a odstraňuje chybné držení těla.

TRENÉŘI:
IVA HINTERHOLZINGEROVÁ, DÁJA OSTRČILOVÁ

FITNESS DANCE

Dynamická hodina plná pohybu, která spojuje různé typy tanců. Lekce je založena na principu intervalového tréninku, kde se střídají svižné části s pomalejšími a v této kombinaci dochází k cílenému spalování tuků a efektivnímu formování celého těla.

BODYFORMING

Bodyforming je speciální cvičení zaměřené na formování vaší figury. Posilující cvičení, kde je využívána vlastní hmotnost těla. Využívají se aerobní prvky, taneční kroky a poskoky, které utváříme do choreografie. Posiluje se na gymnastických míčích, BOSU trainerech, posiluje se s gumami, činkami a overbally.

KRUHOVÝ TRÉNINK

Je velice zábavný a efektivní způsob cvičení

Jde o vykonávání jednotlivých cviků na určitých stanovištích na různé svalové partie v rychlém sledu za sebou 

Trenér na začátku lekce určí a ukáže cvik pro každé stanoviště na procvičení partií celého těla a poté se jednotlivé cviky provádějí jeden za druhým s tím, že na každém stanovišti svičíme cca 45 vteřin a poté máme 15 vteřin na přesun k dalšímu stanovišti

Jedná se o vynikající prostředek ke zpevnění těla, zlepšení fyzické kondice a k redukci hmotnosti

Trénink není určen pro budování masivní svalové hmoty. Cvičí se s využitím TRX, Bosu, overballu, jednoruček, Flowinů, gum, podložek, švihadla a dalších cvičebních pomůcek

Motivační hudba, korekce správného držení těla, pauzy na pití a úsměv jsou samozřejmostí

Kruhový trénink je určen pro všechny věkové i kondiční kategorie, pro ženy i muže, takže můžete chodit cvičit např. v páru nebo ve své skupině kamarádů, či přátel

ČTĚTE VÍCE

TRENÉŘI:
VELHARTICKÁ LUCIE, LUCKA VONDRÁŠKOVÁ

TRX

TRX je cvičení jež probíhá na závěsném systému v podobě speciálních lan, kde je jako zátěž využívána váha a páka vlastního těla. Při cvičení je jedna část těla vždy v kontaktu s podložkou a druhá část těla je zavěšena na TRX lanech. Díky sklonu těla k podložce si můžeme sami regulovat zatížení v průběhu cvičení. Zapojíte tak všechny svaly, včetně svalů stabilizačních, které bývají při běžném posilování s činkami či na strojích opomíjeny. TRX je zkratka "Training Resistance Exercise". TRX byl vyvinut americkými vojenskými speciálními jednotkami, které TRX hojně využívají při svých náročných trénincích.

ČTĚTE VÍCE

TRENÉŘI:
Bc. TEREZA ŠPULÁKOVÁ, Bc. ANETA CHODOROVÁ, ANDREA BAKAJOVÁ, IVA HINTERHOLZINGEROVÁ, ALENA SLOUPOVÁ

TĚHOTENSKÉ CVIČENÍ

Zpříjemněte si pohybem radostné očekávání na Vašeho potomka a přijďte si zacvičit!

Pravidelné cvičení v těhotenství přispívá nejen k udržení fyzické kondice, ale také k psychické pohodě. Náplní těhotenského cvičení jsou cviky změřené na vědomé ovládání, posílení i procvičení svalstva celého těla, uvolnění a posílení svalstva pánevního dna, procvičení nožní klenby, cviky na prevenci křečových žil. Pokud máte bezproblémové těhotenství a cítíte se dobře, je těhotenské cvičení vhodné od ukončeného prvního trimestru. O svém záměru cvičit informujte Vašeho gynekologa.

 

TRENÉŘI:
RNDr. JITKA ŠTĚPÁNKOVÁ

PORT DE BRAS

Port de Bras vychází z klasického i moderního tance. Protahuje zkrácené svaly a uvolňuje páteř.

Lekce je zacílená na rozvoj pohybové koordinace a kontroly držení těla.

Cílem je zlepšit schopnost správného zapojení hlubokých i povrchových svalových skupin.

AF TRAINING

AF training je cesta jak spalovat vyšší procento tuku. Princip: vysoce intenzivní intervaly a cvičení v rozsahu téměř 90%MTF (maximální tepová frekvence) v kombinaci s následnými intervaly pomalejšího aktivního zotavení. Existuje několik důvodů proč budete spalovat tuk. První a nejdůležitější se týká účinků na metabolismus. Vzestup klidového metabolismu vám pomůže spálit více kalorií, jelikož tělo potřebuje po AFtrainingu k zotavení více energie.
Af training dále zamezí spalování svalové hmoty a je tedy oproti kardiu účinnější. Kardio ve vyrovnaném tempu může okrádat svaly o velikost a plnost.  AFtraining pomůže uchránit vaši tvrdě získanou svalovou hmotu.V neposlední řadě je tu útok na vaši kondici. Spolupracujeme s řadou sportovců a sportovních klůbů. Náš trénink se perfektně hodí pro sportovce, ale i širokou veřejnost, kteří mají chuť zlepšit svoje
výsledky a svojí výkonnost vůbec. Nabízíme klasický AFtraining a AFtraining pro Nováčky - jednodušší verze našeho cvičení

ČTĚTE VÍCE

TRENÉŘI:
ING. MICHAL DLOUHÝ

TRAMPOLÍNKY

Zábavné aerobní cvičební na trampolínkách. Trampolínky Vám rozbuší srdce a rozskáče Vaše krvinky.

Cvičení TRAMPIES s trampolínky je perfektní aerobní cvičební program, který kombinuje jednoduchost chůze a přirozeného odrazového pohybu, mění pár minut jemného skákání nahoru dolů na efektivní, pulzující cvičení pro kažkého! 

- Cvičení je dostupné lidem každého věku a úrovně fyzické zdatnosti.
- Má jednoduchou choreografii, kterou zvládne opravdu každý.
- Navíc je toto cvičení velmi efektivní, bezpečné a šetrné pro vaše klouby

Trampies znamená:

Zábava

Díky super hudbě, motivaci instruktora a atraktivní formě je Trampies program především zábava...

Účinnost

Před 20 lety N.A.S.A. vydala prohlášení, v němž uvedla, že skákání na trampolínkách je nejúčinnější cvičení vůbec. Je lepší než běh, jogging nebo cvičení na běžeckém pásu. A platí to stále. Nyní se pouze snažíme zdokonalovat metody a techniky cvičení tak, aby bylo co nejúčinnější.

Hudba

Trampies lekce je plná pulzující, pozitivní hudby a skvělých hitů, které jsou velmi oblíbené a výborně se při nich cvičí i relaxuje.

Energie

Trampies cvičení pomáhá bojovat proti depresi, úzkosti a stresu vyplavením endorfinů – zlepšuje nám náladu a nabíjí nás pozitivní energií...

Harmonie

Trampies zvyšují fyzickou zdatnost, sílu, rychlost, odolnost a vitalitu. Jsou příjemný a zábavný způsob snížení tělesné hmotnosti. Poskytují relaxaci, uvolnění, rekondici a čas k odpočinku od práce a stresu. Slouží též jako prevence proti onemocnění a celkově rozvíjí fyzickou kondici, zdraví a harmonii těla a duše

Motivace

Vyškolený instruktor udává tempo, motivuje, mění choreografii a kombinuje cviky tak, aby se procvičilo celé tělo a upozorňuje na správné držení těla.

Jednoduchost

Trampies má jednoduchou choreografii – skáče se na místě, vychází z aerobiku a jeho jednoduchých cviků a jejich kombinací, proto se nemusíte učit žádné složité variace cviků, aby jste s tímto krásným a energickým sportem mohli začít.

Dynamika

Trampies lekce je plná dynamických poskoků a balančního cvičení, které podporuje správné držení těla a náš přirozený pohyb...

Bezpečnost

Trampies program je tvořený skákáním jen pár centimetrů nad povrch trampolínky – tím redukuje možnost zranění a možná poškození vlivem dynamických rázů vašeho těla jako u jiných cvičení. Podporuje správné držení těla a rozvíjí stabilitu. Cvičení na trampolínkách posiluje svaly spodních zad, redukuje bolest a slabost související se zády. Snižuje náchylnost k artritidě nebo postižení kloubů. Trampolínky přinášejí posílení organismu, zvyšování odolnosti a koordinace jednoduchou a zábavnou formou.

Všestrannost

Trampies je kompletní tělesné cvičení, které zahrnuje cviky na celé tělo. Pracují při něm souběžně všechny svalové skupiny. Poskytuje tak účinné spalování kalorií. Je to zábavné, jednoduché a zároveň velice účinné cvičení.

Euforie

Nám nejpříjemnějším důsledkem aerobní činnosti je vyplavení endorfinů, které způsobí příjemný pocit uvolnění, pohody, štěstí a spokojenosti tzv. - Euforie.

ČTĚTE VÍCE

TRENÉŘI:
JANA DIVIŠOVÁ, DARINA HARTLOVÁ, MICHAELA KOŘÍNKOVÁ

TABATA

Tabata je kardiovaskulární trénink, který prokazatelně zlepšuje výkonnost a fitness ve velmi krátkém čase – 14 minut. Cvičení se skládá ze 20 sekundových cviků prováděných na 100 %, proložených dobou odpočinku 10 sekund. Klíčem k efektivitě v Tabata cvičení se jeví krátké intervaly odpočinku mezi cvičením.

TRENÉŘI:
Bc. ANETA CHODOROVÁ

HEAT FIT

Jde o spojení dvou fitness programů, rozdělených do dvou 30minutových částí. Trénink HF je zaměřený nejen na spalování, ale i na posílení všech svalových skupin, stabilizačních svalů a svalů středu těla. První 30 minutová část HF je Heat program, která slouží nejen jako zahřívací, ale zároveň spalovací a posilovací dolní části těla. Druhá 30 minutová část HF je více posilovací a spalovací. Cvičení se skládá ze čtyřech intervalových 4 minutových cvičení (tabaty), za použití cvičebních pomůcek jako jsou TRX, Bosu a cviků s vahou vlastního těla.

ZDRAVÁ ZÁDA

Jedná se o cvičení na aktivaci a posílení centra těla, pánevního dna, břišních svalů a celkové rozhýbání páteře od ramen, přes hrudní až po bederní páteř. V jednotlivých lekcích budou zároveň využívány různé pomůcky pro protažení a uvolnění unavených zad. Cílem cvičení je vytvoření svalové rovnováhy v oblasti páteře a odstranění nesprávných pohybových stereotypů. Počet cvičenců bude s ohledem na strukturu hodiny omezen.

TRENÉŘI:
Ing. et Bc. IVA ŠEVČÍKOVÁ

KONDIČNÍ VÁLCE

Cvičení je zaměřené na celkové zlepšené tělesné kondice jedince. Cílem  je vylepšit nejen kondici, ale i pohybové aktivity jedince, tak aby se dále zefektivnil další možný tréning. Cvičení je zaměřeno  zejména na cviky stečinkové, protahovací, stabilizační  a v neposlední řadě i posilovací.Je určené pro všechny věkové kategorie, muže, ženy,fyzicky zdatné , ale i  ty, kteří chtějí začít cvičit.

TRENÉŘI:
Mgr. ŠÁRKA MIKULÁŠOVÁ

Latino Energy

Latino Energy je dynamické cvičení, které spojuje prvky funkčního tréninku s tanečními pohyby. Zaměřuje se na muzikalitu a vyjádření textu písně. Zahrnuje kombinace různých rytmů a tanečních stylů. Každý týden se můžete těšit na hodinku plnou energických písniček, sestav a mix různých rytmů.

TRENÉŘI:
ALENA LAJPOLDOVÁ

FITBALL

Fitball je cvičení, které se provádí za pomoci velkých nafukovacích míčů. Je vhodné pro všechny věkové kategorie i pro lidi s nadváhou. Částečnou váhu našeho těla totiž při cvičení přeneseme právě na míč. V průběhu cvičení neustále vyrovnáváme těžiště a rovný sed a aktivujeme práci svalů ( i hluboké svalstvo), nezatěžujeme kloubní aparát, podporujeme tvarování postavy, skákáním zvyšujeme svou kondici a podporujeme hubnutí díky vyššímu energetickému výdeji.

TRENÉŘI:
Mgr. ŠÁRKA MIKULÁŠOVÁ

PILATES TRX

Pilates TRX

Pilates TRX je kombinace toho nejlepšího z obou. Pilates je metoda zaměřená na posilování svalů celého těla, zejména hlubokých břišních, zádových svalů a také svalů pánevního dna. Stejně tak TRX se zaměřuje na budování silného a stabilního středu těla (CORE). Pomocí TRX se mnohonásobně podpoří účinnost klasických Pilates cviků a kombinací těchto dvou cvičení se ještě více zapojuje střed těla. Přestože obě cvičení využívají cviky pouze s vlastní vahou, kombinací dosáhneme cvičení Pilates s větší zátěží a tím ještě rychlejších výsledků. Cvičení je náročnější na provedení, ale díky modifikacím Pilates a možnosti regulace zátěže díky sklonu těla na TRX, je cvičení vhodné pro každého.

TRENÉŘI:
LUCIE MOURKOVÁ

TRX FLOW

TRX FLOW - lekce s prvky jógy bez dlouhých statických pozic. Lekce je zaměřena na flexibilitu, sílu a mobilitu celého těla.
Je to opravdu pomalá lekce, kterou zvladne každy.

TRENÉŘI:
Bc. ANETA CHODOROVÁ

BODY SPACE

Jedná se o zbrusu nový, revoluční technologický vývoj v podtlakovém zařízení, rozšířený o infračervené záření (Infrared IR), které ve vakuové komoře několikrát zvýší účinky cvičení v krátkém čase a tím i dosažení požadovaného výsledku.
Hlavní výhodou této jedinečné kombinace vakua s infračerveným zářením (Infrared IR) vytváří doposud nejdostupnější a nejúčinnější možnosti k rychlému úbytku hmotnosti díky intenzivnímu prohřívání tkání a svalů, zároveň zvyšuje cirkulaci krevního oběhu a způsobuje dvojité zrychlení metabolických procesů, způsobuje aktivní spalování tuků, redukci celulitidy a také je vhodné pro ošetření problematické pleti. Díky infračervenému záření dochází ke stimulaci produkce kolagenu v kůži. Při cvičení je nutné správné držení těla, díky kterému současně posilujeme břišní svaly, záda a tvarujeme štíhlý pás.
IR (Infrared IR) je elektromagnetické záření, které se používá po mnoho let v plastické chirurgii, rehabilitaci, fyzioterapii a ortopedii. Infračervené paprsky pronikají do hloubky tkání a vytváří pozitivní změny v lidském těle. Zdravý efekt pocení přichází při teplotě 35-45°C, aniž by docházelo k zatížení srdečního, dýchacího a oběhového systému. Infračervené paprsky jsou také používány pro problémy s nadváhou a při kožní léčbě, protože pronikají hluboko do pokožky a tělo je teplé zevnitř. Díky rozšíření cév, zlepšení krevního oběhu se čistí tělo přes intenzivní pocení.

Hlavní výhody zařízení Body-Space VacuTherm běžící pás TX5 „2 v 1″: Cvičení v podtlakové komoře má několikásobně vyšší účinek, než klasické cvičení rychlé spalování tuků, redukce hmotnosti (snížení nadváhy)
zlepšení krevního oběhu a lymfatického oběhu lepší průtok krve (kůže se stává stále pružnější a pevnější)
odstranění celulitidy, formování postavy zlepšení fyzické kondice ošetření problematické pleti a ostatních částí těla
řešení kožních potíží (léčba) rychlé odstranění toxinů a škodlivých látek z těla odstranění potíží tvz. „ studených nohou" zlepšení zdraví kardiovaskulárního systému systémová léčba zranění a chronických neurologických příznaků revmatoidního původu infračervené paprsky pronikají do hloubky tkání a vytváří pozitivní změny v lidském těle není nutné 10-ti minutové zahřáti svalů, které se doporučuje u obdobných Vacu zařízení bez IR záření.

 

POUND FIT

POUND® je první světová kardio lekce inspirovaná nakažlivým, povzbuzujícím a rytmickým hraním na bicí. Použitím Ripstix®, lehkých paliček navržených speciálně pro cvičení, POUND® vytváří z bubnování neuvěřitelně efektivní způsob cvičení. Místo poslechu hudby se vy sami hudbou stanete během tohoto radostného cvičení celého těla, které spojuje kardio, kondiční a silový trénink spolu s jógovými a pilates prvky. POUND® je navržen pro všechny úrovně fitness a nabízí dokonalý prostor k uvolnění, dobití energie, formování postavy a také k tomu to pořádně rozbalit a vyblbnout se!

Co mi POUND® přinese?
Během lekce POUND® zapomenete na počítání sérii nebo sledování hodinek. Nepovšimnete si ani vysoké intenzity a trvání cvičení, protože jediné, na co se budete soustředit, je rytmus a hlasitost hudby. Každá 2-4 minutová písnička je pečlivě rozložená na intervaly tak, aby se střídalo maximální zatížení s prodlouženými fázemi, kdy se spalují tuky, což vám poskytne nejlepší trénink v co nejkratším čase.

Je POUND® pro mě?
Cvičení je jednoduše přizpůsobitelné všem. Jeho alternativní přístup k pohybu a vlídná filozofie zaujme jak muže, tak ženy všech věkových kategorií a schopností.

Co potřebuji na POUND® ?
Na POUND® potřebujete pouze pohodlné oblečení, ručník a vodu.

TRENÉŘI:
JANA DIVIŠOVÁ

HOT JOGA

Hot Joga se od klasické jógy liší jen jedinou maličkosti, cvičí se v sále, který je vytopený na 38-41 stupňů Celsia se zvýšenou vlhkosti vzduchu.  

Se stoupající teplotou se jógová praxe stává intenzivnější a má mnohem hlubší účinky . 

Rozšiřují se cévy, uvolňuji se svaly, které dovolí tělu jit do maximálního  protažení, aniž by hrozilo svalové zranění nebo křeč. 

Díky vysokým teplotám dochází také k silnému pocení a potažmo ke zvýšené detoxikaci vnitřních orgánu, velmi rychle se vylepšuje vytrvalost i odolnost organismu. 

Pročišťuje se lymfatický systém a stimulujeme endokrinní žlázy, zvyšuje se kapacita plic, posilujeme srdeční činnost a zklidnujeme mysl. 

Při hot józe ale rozhodne nejde o to, sáhnout si na dno svých sil. Každý poslouchá své tělo. Kdykoliv si můžete odpočinout nebo opustit sál.

 

TRENÉŘI:
LUCIE MOURKOVÁ

BODY FIT GALERIE

MIHA

Elektrická stimulace svalů (EMS) se již několik desetiletí úspěšně používá v lékařské praxi. EMS trénink na přístroji Miha Bodytec trvá 20 minut a v jeho průběhu je aktivováno 95% svalů, včetně hlubokého zádového svalstva a svalů pánevního dna.

Trénink je natolik intenzivní, že se doporučuje jej absolvovat pouze 1x týdně!

Trénink probíhá za stálé přítomnosti profesionálně proškoleného fitness instruktora.

EMS trénink nevyžaduje žádných speciálních dovedností a vhodné cviky, které trenéři volí dle kondice a sportovního založení každého zákazníka individuálně, se naučí během jednoho tréninku opravdu každý.

EMS (elektrická stimulace svalů) umožňuje tělu provádět silnější svalové kontrakce, protože impulzy pronikají i do hlouběji umístěných svalů. To je významné jak při fitness tréninku, tak při rehabilitaci či rekonvalescenci po úraze nebo operaci.

EMS trénink je vhodný pro muže i ženy, pomáhá při hubnutí, vyhlazuje celulitidu, způsobuje nárůst celkové síly, uvolňuje ztuhlé svaly a odstraňuje bolesti zad či svalovou dysbalanci.

 

Trénink probíhá se střídáním krátkých 4 vteřinových intervalů svalového záběru a uvolnění. Každou vteřinu proběhne až 85 svalových kontrakcí. Během 20 minut, i když to není na první pohled patrné, je tělo zatíženo tak, jako by najednou odcvičilo 3 hodiny intenzivního posilování v posilovně. Po takové zátěži dochází k celkové regeneraci organismu až po 5 – 6 dnech a po celou tuto dobu tělo funguje ve zvýšeném energetickém režimu.

MIHA CARDIO

Trénink je veden 20 MINUT na spinningovém kole s profesionálně vyškoleným instruktorem a je určen pro pokročilé cvičence (NUTNÁ TRÉNINKOVÁ KARTA). Při CARDIO lekci je impulz kontinuální, Tím pádem je naše tělo v zátěži neustále v průběhu 20 minut. Poté následuje 10 minut EMS silového tréninku se střídáním 4 vteřinových intervalů zátěže a následného uvolnění.

BENEFITY EMS TRÉNINKU

* Zvýšení síly a rychlosti, zlepšení vytrvalosti

* Efektivní posílení svalstva

* Nezatěžování kloubů, šlach a vazů

* Pomoc v účinném hubnutí

* Aktivní spalování tuků

* Tvarování a zpevňování postavy,

* Redukce celulitidy

* Posílení pánevního dna

* Odstranění a předcházení bolesti zad

* Zmírnění svalových dysbalancí

* Zlepšení duševní pohody

* Zvýšení odolnosti proti stresu a zátěži

 

Kontraindikace:

 • TĚHOTENSTVÍ
 • SRDEČNÍ KARDIOSTIMULÁTOR
 • epilepsie
 • těžké nemoci oběhového systému
 • břišní nebo tříselná kýla
 • nádorová onemocnění
 • arterioskleróza v pokročilém stádiu
 • těžká neurologická onemocnění
 • akutní bakteriální nebo virové onemocnění
 • diabetes mellitus (cukrovka)
 • hemofilie (poruchy krvácivosti)
 • onemocnění jater
 • po operaci nebo chirurgickém zákroku

 

V případě pochybností se poraďte se svým lékařem.

Pravidla pro klienty navštěvující BODY FIT MIHA

 

TRENÉŘI:
Bc. PETRA KUCHYNKOVÁ, Bc. TEREZA ŠPULÁKOVÁ, Bc. ANETA CHODOROVÁ, LADA VALENTOVÁ, JANA DIVIŠOVÁ, IVA HINTERHOLZINGEROVÁ, IVETA NEJDL, VELHARTICKÁ LUCIE, DENISA URBANOVÁ, Bc. MARCELA SKOPALOVÁ

Skupinová cvičení

FULL BODY WORKOUT

Kombinace kruhového tréninku, který je zaměřen na zlepšení stability a hlavně na posílení středu těla, jakožto nenásilná forma procvičení všech svalových partií a jejich postupného formování. Protipólem po každém kole na stanovištích je dynamický a výbušný trénink se svou vahou, určený především pro pálení podkožního tuku. Výstup ze své komfortní zóny Vám přinese maximalizaci výkonnosti, schopnosti rychlého výkonu a celkové pozvednutí Vaší fyzické kondice. Hodina je rychlá a spalujete po ní ještě další desítky minut. Vezměte si dostatek tekutin, dobrou náladu a hlavně chuť se s každou další hodinou překonávat.

Skupinová cvičení

KONDIČNÍ CVIČENÍ

Kondiční cvičení

Skupinové cvičení zaměřené na celé tělo. Díky němu se zvyšuje tělesná zdatnost, výkonnost, pohybové schopnosti. Cvičí se na hudbu v rychlejším tempu a volí se cviky na všechny svalové partie. Cvičením se tělo zpevňuje, tvaruje, spaluje tuky a zvyšuje se síla a kondice. Provádí se cviky s vahou vlastního těla, ale cvičí se také s různými pomůckami jako jsou jednoruční činky, bosu, flowin podložka, gym ball, trx popruhy a další. Na konci tréninku nechybí protažení a uvolnění svalů.

 

Skupinová cvičení

KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ

Kompenzační cvičení

Jedná se o soubor uvolňovacích, protahovacích (strečink) a posilovacích cviků, které mají za úkol „něco“ kompenzovat=vyrovnávat. Nejčastěji kompenzujeme nadměrnou nebo jednostrannou zátěž, ať už pracovní nebo sportovní, dále nedostatek pohybu, sedavý způsob života nebo vadné držení těla. Cvičení pomáhá odstranit bolesti zad, napravuje zkrácené a ochablé svalstvo. Je kladen důraz na správné dýchání a držení těla. Posiluje střed těla, což je velmi důležité i při dalších sportech i v běžném životě, aby se předcházelo zdravotním potížím s pohybovým aparátem.

Skupinová cvičení

HIIT

HIIT – je vysoce intenzivní intervalový trénink, při kterém se střídají intervaly s vysokou zátěží a intervaly pasivní po omezenou dobu. Jde o velice efektivní cvičení, které má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, zvyšuje sportovní výkonnost, zlepšuje metabolismus, zlepšuje citlivost na inzulin a zrychluje odbourávání tuků. Díky své náročnosti však není v hodný pro začátečníky a lidi s kardiovaskulárními onemocněními.

Skupinová cvičení

VINYASA FLOW JOGA

Energická a příjemná lekce jógy, při které se klade důraz na plynutí pohybu dohromady s dechem. Lekce se skládá ze sestav jednotlivých ásan propojených opakujícími se pozdravy slunci. Vinyasa flow rozproudí vaši energii, zahřeje, posílí a protáhne celé tělo. Jedná se o svižnější lekci zaměřenou na radost z pohybu a objevování nových možností v něm.

TRENÉŘI:
VĚRA DRASKÁ

Skupinová cvičení

CLINIC JOGA

CLINIC JOGA – propojení fyzioterapie a jogy, příprava těla do jednotlivých pozic (ásan), propojení pohybu s dechem, jogové a dechové mudry, prevence špatného pohybového stereotypu, správné držení těla, seznámení se s používáním jogových pomůcek, aktivace středu těla a hlubokého stabilizačního systému, sestava Pozdrav slunci, relaxace.

Skupinová cvičení

JAZZ DANCE

Je všeobecný název pro vícero tanečních stylů vycházejících z původních afroamerických tanců. Lekce jsou určené pro všechny, kdo rádi okusí pohyb a jazzovou, muzikálovou i moderní hudbu. Během lekcí se zapotíte, zasmějete se a naučíte základy této taneční techniky. Důležitý je především prožitek z hudby a hravého dynamického pohybu. Můžete se těšit na hudbu a tanec, co vás nenechá vynechat „beat“. 

Co s sebou? Pití, pohodlné oblečení a na škodu nebudou protiskluzové ponožky či sportovní obuv s měkkou podrážkou.